Telefon kontaktowy
Email
kontakt@valx.com.pl
Alupart Sp. z o.o.
ul. Polna 7C B 62-070 Dąbrówka

Zespół ekspertów

Zespół Ekspertów

Specjalista od osi i zawieszenia Les Price

Początkowy projekt i rozwój z zakresu osi VALX był prowadzony i kierowany przez specjalistę od osi i zawieszenia Les Price, dyrektora LPA Engineering LTD z Wielkiej Brytanii. Starannie wybrana grupa ekspertów z branży opracowała projekt którego celem było zmniejszenie ryzyka do absolutnego minimum, skupiając się na sile, a nie samej lekkości oraz na trwałości i sprawdzonym serwisie. Projekt powstał w oparciu o sprawdzone koncepcje.

Sprawdzone koncepcje

Hamulce dyskowe, jak i tarczowe oparte są na sprawdzonych projektach, z dbałością o szczegóły. Hamulce bębnowe zostały opracowane przy wsparciu specjalisty od systemów hamowania prof. Andrew Day z Uniwersytetu Bradford w Wielkiej Brytanii. Projekt oferuje wysoką wydajność, stabilność termiczną i mechaniczną oraz niskie naprężenia szczytowe, wraz z konsekwentną i przewidywalną wydajnością hamulca. Wszelkie podzespoły użyte w naszych osiach są rzetelnie sprawdzone i testowane, zarówno oddzielnie jak i w połączeniu z innymi zespołami. To daje tym produktom pewność najwyższej trwałości i przydatności.

"Projektowanie dla serwisowania"

Liczne szczegóły osi VALX podkreślają jej „design dla serwisowania”. Wystarczy jeden przykład: prawidłowe, wstępne nałożenie łożyska wymaga jedynie dokręcenia i zablokowania nakrętki. Opcjonalny, a zarazem innowacyjny projekt nakrętki końcowej stworzony przez profesora Thom Meijlink z University of Technology w Eindhoven automatycznie generuje odpowiedni wstępny zacisk, po prostu dokręcając nakrętkę dopóki jest poślizg, dzięki czemu montaż jest prosty i niezawodny.

Dłuższa wytrzymałość

Wybór najnowocześniejszych rozwiązań wraz z szeregiem analiz i testów zapewniają pełne zaufanie do bezpieczeństwa i trwałości osi VALX, przy niskich kosztach utrzymania. W niektórych przypadkach współpracujemy z dostawcami w celu opracowania niestandardowych komponentów. Korzystając z ich wiedzy i doświadczenia stworzyliśmy rozwiązania, które dostarczamy klientom wraz z poczuciem bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

Łatwo dostępne części

Korzystanie z komponentów wiodących producentów oznacza łatwą dostępność do części zamiennych. To pozwala zmniejszyć czas naprawy w serwisie do minimum, dzięki czemu przyczepy mogą w niedługim czasie ponownie wyjechać na drogę.