Telefon kontaktowy
Email
kontakt@valx.com.pl
Alupart Sp. z o.o.
ul. Polna 7C B 62-070 Dąbrówka

Program testowy

Program Testowy

Przetestowane, przetestowane i raz jeszcze przetestowane...

Testowanie i poddawanie próbie jest istotną częścią koncepcji VALX. Nasze osie zostają poddawane wyczerpującym programom badań – począwszy od podstawowego testu, od belki osi, przez cały komplet części danej osi, a kończąc na rozszerzonym teście, czyli żywym podłożu po którym poruszają się ciężarówki po całym świecie, w trudnych i zróżnicowanych warunkach.

Wszystkie te badania osi są przeprowadzane w warunkach znacznie trudniejszych aniżeli podczas normalnego użytkowania. Przyśpieszone zużycie ujawnia potencjalne słabości, które mogą pojawić się w wyniku wieloletnich eksploatacji.

Obszerne badania laboratoryjne

Belka osi, wszystkie główne komponenty oraz kompletne osie są poddawane szerokiej gamie testów laboratoryjnych. Wszystkie te badania mają na celu wykrycie wad, awarii oraz maksymalnych naprężeń rozciągających. Większość z tych badań jest standardem przemysłowym, a jeszcze inne są określane przez jednostki certyfikujące takie jak TÜV. Testy są przeprowadzane w wielu obiektach, włączając w to znane MI Technology – centrum testów motoryzacyjnych w Leyland w Wielkiej Brytanii.

Analiza porównawcza wyników

Wyniki testów laboratoryjnych porównywane są z już stworzonymi produktami i kolejno stanowią podstawę do konstruowania coraz to nowszej generacji produktów. Korelacje z rzeczywistych warunków pracy są w wielu przypadkach rozpoznawane, dając właściwe konkluzje, które można następnie wyciągnąć na temat życia produktu.

Ciężka próba doświadczalna

Potwierdzone testy naziemne obejmują dziesiątki kilometrów, od wyboistych dróg, torów, korytarzy wodnych, licznych uderzeń w terenie, zatrzymań awaryjnych i wiele wiele innych. Przyczepy i osie poddano wielu testom oraz przeszkodom, między innymi w Wielkiej Brytanii (MIRA), Holandii (DAF) i Chinach. Te właśnie miejsca uważane są za jedne z najtrudniejszych na świecie centrów badawczych. Testy wytrzymałościowe symulowane są w odległości ponad 1 miliona kilometrów w każdym miejscu.

Badania w terenie

Tak naprawdę nie ma lepszego substytutu, niż prawdziwy test, w prawdziwych warunkach pracy na drodze. Takie testowanie zatwierdza wszystkie wyniki badań i potwierdza, że niezawodność i trwałość w tej dziedzinie sprosta oczekiwaniom. Osie VALX zostały zatem sprawdzone przez wiele tysięcy kilometrów w różnych zastosowaniach i środowiskach flotowych, od pasm górskich do koła podbiegunowego, na wszystkich rodzajach nawierzchni, a także w szerokim zakresie obciążeń, włączając w to przyczepy płaskie jak i tankowce.