Telefon kontaktowy
Email
kontakt@valx.com.pl
Alupart Sp. z o.o.
ul. Polna 7C B 62-070 Dąbrówka

Partnerzy europejcsy

Partnerzy europejscy

Partnerzy VALX: wiodące w branży europejskie marki

Filozofia projektowania VALX tzw. „bez ryzyka”, odnosi się głównie do doboru podzespołów. Wszystkie kluczowe komponenty są dostarczane przez wiodące na rynku marki, cieszące się długoletnim doświadczeniem oraz udowodnioną niezawodnością. Hamulce tarczowe pochodzą z firmy WABCO, produkowane z wysokiej jakości opatentowanego materiału TMD Textar. Zawieszenie pneumatyczne MBS pochodzi od lidera w tej technologii – Weweler, natomiast łożyska kół i uszczelki z firmy Timken i SKF. Wszystkie te elementy cieszą się bardzo dobrą reputacją i dają gwarancję długoletniego użytkowania z niskimi kosztami konserwacji.

Korzystanie z komponentów wiodących producentów oznacza łatwą dostępność do części zamiennych. To pozwala zmniejszyć czas naprawy w serwisie do minimum, dzięki czemu przyczepy mogą w niedługim czasie ponownie wyjechać na drogę.

WABCO

WABCO jest liderem przemyśle ciężkim, jeśli chodzi rozwiązania hamulcowe dla pojazdów. Dostarcza tarcze, suwmiarki i podobne elementy. Wprowadza podstawowe elementy wyposażenia w osiach hamulców tarczowych VALX. Produkty WABCO, tzw. PAN 19-1 i PAN 22-1, czyli typy zacisków hamulcowych to standardowe elementy wyposażenia. Wentylowane tarcze w konstrukcjach VALX zapewniają doskonałe chłodzenie hamulców. Uniwersalny zacisk VALX / WABCO może być wymienialny przez inne elementy wyposażenia.

WEWELER

WEWELER jest jedynym europejskim producentem sprężyny ze swoim własnym systemem rozwiązań zawieszeń pneumatycznych. Wysoki poziom modułowości oznacza, że występują tylko dwie różne jednostki zawieszenia, obejmujące odległość od podłoża podczas jazdy oraz przesunięcia kół, zmniejszając przy tym liczbę komponentów i uproszczając logistykę części. Znakomita wytrzymałość jest zapewniona przez dociśnięcie osi, która nie wymaga spawania oraz śrub typu U.

TIMKEN

Timken jest globalnym liderem łożysk oraz dostawcą produktów z dziedziny kontroli siły tarcia. Dostarcza specjalnie obrabiane, wysokiej trwałości łożyska kół stożkowych idealne dla pierwszego mocowania na osiach VALX. Są one oparte na powszechnie używanych typach standardowych łożysk, stąd też dostępne są części zamienne za pośrednictwem ogólnoeuropejskich sieci VALX oraz Timken.

SKF

SKF jest wiodącym światowym dostawcą łożysk, uszczelnień i produktów pokrewnych. SKF dostarcza produkt Scotseal PlusXL, wykonany z odpornej na wysokie temperatury gumy HNBR, aby wykluczyć brud i wilgoć. Razem z łożyskami, również uszczelki są mocowane przez pierścień zabezpieczający, kiedy piasta jest usuwana. Upraszcza to obsługę serwisową i konserwacje, jak i czystość piasty.

TMD TEXTAR

Textar jest producentem wchodzącym w skład grupy TMD Friction Group, jednej z największych na świecie producentów materiałów ciernych hamulca. Textar jest wiodącą marką w aplikacjach pojazdów użytkowych, a właśnie około 70% pojazdów komercyjnych w Europie wyposażonych jest w oryginalne okładziny firmy Textar. Textar jest również przodującym dostawcą OEM, w szybko rosnącym segmencie hamulców tarczowych dla pojazdów użytkowych.