Telefon kontaktowy
Email
kontakt@valx.com.pl
Alupart Sp. z o.o.
ul. Polna 7C B 62-070 Dąbrówka

Osie hamulców tarczowych

Osie z hamulcami tarczowymi

Odkryj swój wybór w osiach z hamulcami tarczowymi

Osie z hamulcami tarczowymi mają odstawienie 120 mm i przeznaczone są dla rozmiarów kół :19,5 oraz 22,5 cala. Hamulce produkuje firma WABCO – lider rozwiązań układów hamulcowych dla pojazdów ciężarowych oferujący wyjątkową kombinację niskiej wagi i wysokiej wydajności. Wentylowane tarcze konstrukcji VALX zapewniają doskonałe chłodzenie hamulców.

Typy zacisków PAN 19-1 i PAN 22-1 firmy WABCO są standardowym wyposażeniem. Dzięki sprawdzonej niezawodnej technologii pojedynczego tłoka firmy WABCO zakres PAN jest jednym z największych zakresów hamulca tarczowego na rynku. Kompaktowa konstrukcja oparta jest na starannym połączeniu obliczeń FEM (metody elementów skończonych) i opatentowanej technologii jednotłokowej. Rezultatem jest znaczące obniżenie wagi auta. Uniwersalne zaciskarki WABCO / VALX są bardzo łatwe w wymianie pozwalając na nieskomplikowaną obsługę.

Belka nośna osi

Konstrukcja osi jest oparta na projekcie bez użycia procesu spawania, co eliminuje ryzyko osłabienia lub degradacji materiału. Belka VALX ma wyższy stosunek mocy do wagi niż jakikolwiek inna w Europie i stąd bierze się jej wyjątkowa wytrzymałość podczas trudnych warunków na drodze.

Zawieszenie pneumatyczne

Specjalnie zaprojektowane zawieszenie pneumatyczne Weweler odpowiada filozofii firmy Valx, zapewniającą wysokiej jakości sprzęt o małej ilości komponentów składowych o niskiej wadze i znikomych kosztach konserwacji. Przemyślana i modułowa konstrukcja osiągnięta dzięki zastosowaniu jedynie jednego typu amortyzatora, wspornika wahacza, poduszki powietrznej, mocowania osi oraz dwoma rodzajami ramion pozwala na osiągnięcie szerokiego zakresu wysokości jazdy i rozstawu kół.

Piasta

Bardzo precyzyjna obróbka zapewnia dokładne ustawienie łożyska i co za tym idzie ostatecznego rozkładu nacisku Rozprężenie minimalizuje obciążenie i zarazem zwiększa jego trwałość, zmniejszając oddziaływanie wysokich temperatur na hamulec.

Łożyska

Konstrukcja łożyska opiera się na dwóch jednorzędowych ustawieniach stożkowych łożysk kulkowych, łącząc niskie koszty utrzymania z maksymalną wydajnością. Zoptymalizowana regulacja zwiększa żywotność łożyska i skuteczność hamowania.

Uszczelka

Uszczelka firmy SKF tzw. Scotseal Plus XL jest specjalnie zaprojektowana dla piasty osi Valx i wykonana z odpornej na wysokie temperatury gumy HNBR o przedłużonej trwałości, aby uchronić łożyska kół przed brudem i wilgocią. Razem z łożyskami, uszczelki te są umieszczane za pomocą pierścienia mocującego, co ułatwia obsługę i utrzymanie.

Specyfikacja

Specyfikacja Tarcza 430 Tarcza 370
Nacisk na oś 9000kg 9000kg
Rozmiar koła 22,5 cala 19,5 / 22,5 cala
Belka osi 1 piece ~ Ø 146 1 piece ~ Ø 146
Przesunięcie piasty 120 mm 120 mm
Śruby koła i wymiary 10 ~ M22 × 1.5 8 – 10 ~ M22 × 1.5
Piasta koła 335 mm 335 mm
Średnica sworznia 430 mm 370 mm
Montaż opon Pojedynczy Pojedynczy
Oś samosterująca Opcjonalna
E2! oś energii Opcjonalna Opcjonalna
Podnośnik osi Opcjonalny Opcjonalny
Hubodometer Opcjonalny Opcjonalny