Telefon kontaktowy
Email
kontakt@valx.com.pl
Alupart Sp. z o.o.
ul. Polna 7C B 62-070 Dąbrówka

Osie hamulców bębnowych

Osie z hamulcami bębnowymi

Odkryj swój wybór w osiach z hamulcami bębnowymi

Osie z hamulcami bębnowymi mają zerowe odsadzenie piasty z wyborem rozmiaru kół 19,5 lub 22,5 cala. Zapewniają one wysoką wydajność, odporność termiczną i mechaniczną oraz niskie naprężenia szczytowe, powiązane z wydajną pracą hamulca. Hamulce bębnowe zostały zaprojektowane przy wsparciu eksperta od układów hamulcowych– profesora Andrew Day z Uniwersytetu Bradford w Wielkiej Brytanii. Projekt łączy ze sobą sprawdzoną technologię z innowacyjną konstrukcją w celu zagwarantowania większej wydajności i stabilności.

Belka nośna osi

Konstrukcja osi jest oparta na projekcie bez użycia procesu spawania, co eliminuje ryzyko osłabienia lub degradacji materiału. Belka VALX ma wyższy stosunek mocy do wagi niż jakikolwiek inna w Europie i stąd bierze się jej wyjątkowa wytrzymałość podczas trudnych warunków na drodze.

Zawieszenie pneumatyczne

Specjalnie zaprojektowane zawieszenie pneumatyczne Weweler odpowiada filozofii firmy Valx, zapewniającą wysokiej jakości sprzęt o małej ilości komponentów składowych o niskiej wadze i znikomych kosztach konserwacji. Przemyślana i modułowa konstrukcja osiągnięta dzięki zastosowaniu jedynie jednego typu amortyzatora, wspornika wahacza, poduszki powietrznej, mocowania osi oraz dwoma rodzajami ramion pozwala na osiągnięcie szerokiego zakresu wysokości jazdy i rozstawu kół.

Piasta

Bardzo precyzyjna obróbka zapewnia dokładne ustawienie łożyska i co za tym idzie ostatecznego rozkładu nacisku Rozprężenie minimalizuje obciążenie i zarazem zwiększa jego trwałość, zmniejszając oddziaływanie wysokich temperatur na hamulec.

Łożyska

konstrukcja łożyska opiera się na dwóch jednorzędowych ustawieniach stożkowych łożysk kulkowych, łącząc niskie koszty utrzymania z maksymalną wydajnością. Zoptymalizowana regulacja zwiększa żywotność łożyska i skuteczność hamowania.

Uszczelka

Uszczelka firmy SKF tzw. Scotseal Plus XL jest specjalnie zaprojektowana dla piasty osi Valx i wykonana z odpornej na wysokie temperatury gumy HNBR o przedłużonej trwałości, aby uchronić łożyska kół przed brudem i wilgocią. Razem z łożyskami, uszczelki te są umieszczane za pomocą pierścienia mocującego, co ułatwia obsługę i utrzymanie.

Materiał TEXTAR T0124

Materiał Textar T0124 jest specjalnie zaprojektowany i opatentowany specjalnie dla układów hamulcowych Valx S-Can.

Specyfikacja

Specyfikacja Bęben 420 Bęben 360
Nacisk na oś 9000kg 9000kg
Rozmiar koła 22,5 cala 19,5 cala
Belka osi 1 piece ~ Ø 146 1 piece ~ Ø 146
Przesunięcie piasty 0 mm 0 mm
Śruby koła i wymiary 10 ~ M22 × 1.5 8 – 10 ~ M22 × 1.5
Piasta koła 335 mm 275 mm
Wymiary hamulca 420 x 180 mm 360 x 200 mm
Samosterująca oś Opcjonalna
E2! oś energii Opcjonalna Opcjonalna
Podnośnik osi Opcjonalny Opcjonalny
Hubodometer Opcjonalny Opcjonalny