Telefon kontaktowy
Email
kontakt@valx.com.pl
Alupart Sp. z o.o.
ul. Polna 7C B 62-070 Dąbrówka

Kontrola jakości

Kontrola jakości

Produkcyjne dzieło sztuki

Światowej klasy produkcja

Belka osi VALX jest wyprodukowana w jednej z dzisiejszych, najbardziej zaawansowanych fabryk prowadzonych przez Fuwa, największego na świecie producenta osi. Dzięki najnowocześniejszym maszynom do obrabiania oraz procedurom kontroli jakości otrzymujemy rezultat w postaci kombinacji wytrzymałości, lekkości i niezawodności. Współpracując z Fuwa możemy skorzystać z czynnika ekonomicznego jakim jest produkcja w Chinach, podczas gdy sami zachowujemy pełną odpowiedzialność za testowanie i kontrolę jakości.

Główny zakład produkcyjny Fuwa posiada powierzchnię 1,6 miliona metrów kwadratowych i zatrudnia około 4000 pracowników. Produkcja jest specjalnie dostosowana pod produkty VALX, a żeby temu sprostać, na potrzeby tej produkcji została otwarta specjalnie zaprojektowana hala na początku 2010 roku. Zakład charakteryzuje się światowej klasy produkcją, testowaniem oraz pewnością kontroli jakości towarów, a wszystko to dzieje się pod nadzorem i z uwzględnieniem zachodniego modelu zarządzania.

Wysoka automatyzacja

Konsekwentna i ciągła produkcja ze staranna dokładnością jest zapewniona poprzez wysoce zautomatyzowane maszyny, w tym ponad 600 najnowszych obrabiarek CNC. Procesy takie jak formowanie oraz obróbka cieplna są kontrolowane przez PLC, zmniejszając ilość pracy manualnej do minimum oraz wspierając przy tym dokładność i powtarzalność procesów.

Pewna jakość

Procedury kontroli jakości oparte są na 100% kontroli wszystkich procesów i produktów podążając za praktyką Six Sigma. Mamy stałą obecność personelu firmy VALX na miejscu, która dogląda i monitoruje wszystkie procedury, aby przebiegały bez zarzutu.

Europejskie standardy jakości

Zarządzanie jakością podlega ISO/TS 16949 – norma zarządzania jakością dla przemysłu motoryzacyjnego i pokrewnych.Takie standardy są obowiązkowe zarówno w zakładzie, jak i dla dostawców zapewniając pełną identyfikację komponentów w całym łańcuchu dostaw. Stanowi to podstawę do potwierdzenia, że produkt jest dobry jakościowo, spełniając potrzeby europejskich producentów przyczep i operatorów flot. Fabryka jest również zaklasyfikowana pod ISO 9001 (zarządzanie jakością) oraz ISO 14001 (normy środowiskowe).

Krytyczne punkty kontroli

Ostrożna kontrola wymiarowa jest niezbędna dla niezmiennie wysokiej jakości produkcji. Zautomatyzowane, laserowe systemu pomiarowe wykorzystywane są do weryfikacji dokładności produkcji i obróbki, a także do wyznaczania wymiarów krytycznych, takich jak te z mocowań łożysk. Krytyczne odlewy na piastach kół poddawane są szczegółowej kontroli rentgenowskiej. Kontrola zgodna ze standardami przemysłowymi i inne procedury są przestrzegane w każdym etapie. Procedury te zapewniają, że jakość komponentów osi w Fuwa jest taka sama, w porównaniu do równoznacznych elementów produkowanych na całym świecie.